A tavaszi szünet előtti utolsó hét egyik délutánján a két 3. osztály a Budapesti Operettszínházba látogatott Neszti nénivel, Szilvi nénivel és Dia nénivel.

A kis csapat délután külön busszal indult el az Ördögölő Józsiás című darabra. A budapesti forgalom miatt kicsit ugyan késve, de annál izgatottaban érkeztünk meg a belvárosba. A színházba beérve a nézőtérre siettünk, ahol mindenki gyorsan elfoglalta a helyét.
Tamási Áron mesejátékának zenés átdolgozását Tolcsvay László készítette. "A történet Tündérországban játszódik, ahol az öreg király, Lámsza lovagi tornát hirdet. A győztes nemcsak a koronát és a trónt nyeri el, hanem Jázmina hercegnő kezét is. A kérők jönnek, küzdenek, és a legjobb jelölt, Józsiás annak rendje és mondja szerint nyer. A népmesék hagyományaink alapján végül hőseink boldogan élnének, míg meg nem halnak, csakhogy a második helyezett, Bakszén, az ördög király fia nem hagyja annyiban a dolgot, és elkezdődik a harc a hatalomért." (forrás: Budapesti Operettszínház ajánló)
A történet izgalmas fordulatokkal, látványos zenés-táncos elemekkel teljesen magával ragadta a gyerekeket és a felnőtteket is. A díszlet és a különleges jelmezek is lenyűgözték a nézőket. Mindannyian végig izgultunk, hogy vajon tényleg képes-e a jó győzni a gonosz felett...Józsiás pedig nem adta fel a küzdelmet, és hitt abban, hogy végül mégis az igazságnak, a jóságnak és a szeretetnek kell győzelmet aratnia.
Ezzel a szép üzenettel a szívükben indultunk el azon az áprilisi estén hazafelé Budajenőre.

Burjánné Heinisch Diana
Kép forrás: Budapesti Operettszínház