Napjaink egyik fontos kérdése a természeti értékeink védelme, a víz tisztaságának megőrzése.

A témához kötődően a második évfolyam a Pesti Magyar Színházban egy két részes mesejátékot nézett meg Tündér Míra címmel.

Holnemvolt ország hősei segítségével szembesültünk a jó és a rossz harcával, azzal, hogy az ember az anyagi gyarapodása érdekében milyen kíméletlenül és milyen nagy károkat okozva képes a természetet kizsákmányolni és tönkre tenni. A darabban az utolsó percig fokozódott a veszély, pusztult az élővilág, de mint az a mesékben lenni szokott, győzedelmeskedett a jó, minden veszély elmúlt és minden jóra fordult.

A színdarab választása tudatos volt, hiszen ha a gyerekeinket szembesítjük a problémával és felismertetjük velük a jövőnket, a jövőjüket érintő veszélyt, akkor a való világban is fordulhatnak jóra a dolgok. A tudatos, környezetvédő magatartással változtathatnak és mérsékelhetik gyerekeink a környezeti problémákat.

Mindezek mellett még a feltétel nélküli hűség, az önfeláldozás, a bátorság és a valói értékrend fontosságára is felhívta a mese a figyelmet.

A gyerekeknek nagyon tetszett az előadás, mélyen átérezték és megértették a mondanivalóját.

Ezek után még egy különös élményben is részesültünk. Betekinthettünk a színfalak mögé, ahol a mese királynője megmutatta mindazt, ami a függöny és a színpad mögött van. A gyerekek beülhettek a trónszékbe, az eredeti díszletek között járhattak, megforgatták őket a forgószínpadon, a világítás, a sminkesek, a kellékesek, a színpadmester világába is bekukkanthattak.

Mind az előadás, mind pedig a kulisszák titkai mély hatást gyakoroltak és nagy élményt jelentettek a gyerekeink számára.