Kedves Szülők, Látogatók!

A Telki Pipacsvirág Iskola 3. c osztályának tanulói kupakgyűjtéssel egy környékbeli fogyatékkal élő gyermek támogatását tűzték ki.

A Budajenői Általános Iskola is csatlakozik ehhez az akcióhoz, hogy a Budajenőn élő Kuli Hajnalkának tudjunk segíteni.

Álljon itt a levél, Hajni bemutatásával:

Kedves Szülők!

A legutóbbi SZMK gyűlésen beszéltünk róla, hogy egy Budajenőn élő kislány javára szeretnénk felajánlani a kupakokból összegyűjtött pénzt.

A héten tesszük ki a plakátokat és gyűjtőedényeket az iskolában. Mellékelve találjátok a plakát másolatát.

Szeretném, ha ti is megismernétek Hajnit, édesanyjától, Timitől kapott sorokból. Ezt a pár sort az igazgatón, Erzsin keresztül a tanítók is megkapják. Kérlek ti is segítsetek, hogy a gyerekek megismerjék Hajnit, tudják miért fogunk össze. Miért nem a kukába dobjuk a kupakokat.

Hajninak magzati korban volt egy agyvérzése, amúgy teljesen normális terhességből született, semmit nem vettünk észre még igaziból a születése körüli pillanatokban sem, felsírt, rendben volt minden. Aztán persze gyorsan kiderült, az ultrahang vizsgálat felszívódó agyvérzés nyomait mutatta. Az életünk innentől kezdve kicsit másképp alakult, pici korától korai fejlesztésre jártunk és sokkal lassabban, de szépen folyamatosan fejlődik. Ezután 4 év ovi következett a Pető Intézetben, most pedig első osztályos nagylány a Budakeszi Széchenyi Általános Iskola Napraforgó tagozatán.

Hajninak a járás okozza a legnagyobb nehézséget, 3 éve volt egy műtétje, igaziból azóta tud lábra állni, de ehhez még most is speciális sínre, vagy speciális cipőre van szüksége... és persze rengeteg tornára, mozgásra, hogy a pici puha izmai erősödjenek :)

Hajni nagyon aranyos kislány. Nagyon kedves, vidám csaj, igen, talán soha nem kell majd azon aggódnom, hogy vajon időben hazajön-e a buliból, vagy eléri-e az utolsó buszt, de ő nekem nem a nehézséget jelenti, inkább a kihívást, soha nem gondolok arra, hogy milyen lenne ha... így imádom/imádjuk

Persze, vannak nehézségek is, most a gerince, háta nagyon csúnya, folyamatosan "szépen" kellene ülnie, de ez egy ilyen kislánynál nem egyszerű dolog, vagy fűzőt kell hordania, ami nagyon kemény és kényelmetlen, de ez sem egyszerű...

Tehát, megoldandó feladatunk mindig van, és soha nem unatkozunk :)

Az édesanya Timi soraiból is kiderül, hogy Hajni egy szerető és gondoskodó családban cseperedik. De remélem, mindenki úgy gondolja, hogy a kupakokból befolyt pénz jó helyre kerül, érdemes ezért a célért ismét összefognunk.

Ha kérdésetek van, keressetek.

Üdvözlettel,

Csiszár Kata