Iskolánkban idén is méltó módon ünnepeltük a Magyar Kultúra Napját január 22-én.
Az Országos NyelvÉsz Versenyt Szegeden tartották, 2026.04.18-án, ahol kiemelkedő eredményt ért el Miklosik Anna, 3.b osztályos tanulónk, aki 4. helyezést szerzett.
Az elmúlt időszak igazán mozgalmas és tartalmas volt iskolánk életében: egymást követték a hagyományőrző programok, versenyek és megemlékezések, amelyekben tanulóink nemcsak részt vettek, hanem kiemelkedően szerepeltek is.
A víz világnapjára a felsősök készíthettek plakátot vagy írhattak fogalmazást a víz jelentőségét bemutató ajánlott témákból vagy filmekről.
2026. április 18-án került megrendezésre Pátyon, a Bocskai István Magyar–Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában a területi vers- és prózamondó verseny.
Április 1-jén a 2. b osztály az ÉLD+ program keretében egy felejthetetlen síelős napon vett részt a Normafán.