A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete, a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely, és a nagyváradi Tanoda Egyesület hadtörténelmi, honvédelmi témájú Kárpát-medencei gyermekrajzpályázatára idén, 2019. évben is beneveztünk.

Idén e méretes gyermekrajz-pályázatra 1.635 pályamunka érkezett. Ez egy csodás eredmény, és büszkén mondhatjuk hogy a tavalyihoz hasonlóan, iskolánk diákjai idén is részt vesznek a megmérettetésben.

A Budajenői Általános Iskola hat diákja, hét alkotásával jelentkezett, és türelmesen várja a Nagyváradon és Székesfehérváron megrendezendő hatalmas kiállítást. Így:

1.      Bartha Ábel 6.a – II. Rákóczi Ferenc portréja, ceruzarajz

2.      2.Szabó Veronika 6.a – Rákóczi lovon, ceruzarajz

3.      Furka Zoé Hanka 6.b – Hej, Rákóczi! , tempera, akvarell

4.      Furka Zoé Hanka 6.b – Huszár rohamoz, tempera

5.      György Enikő 6.b – „Jézus Krisztus az én hősöm”- Részlet a Magyar Szent Koronáról, tempera

6.      Dakó Virág, 8.b – Lovas huszár (Simonyi József a lován), színes ceruza

Felkészítő tanár: Péter L.