Idén az időjárásra való tekintettel megfordítottuk a cserekapcsolatot, és mi utaztunk Gaildorfba május 8-14-ig. Az időjárás sajnos nem kedvezett, csak az utolsó két nap.

Szerda késő délután érkeztek meg a diákok, és foglalták el szállásukat a fogadó családjaiknál. Csütörtök délelőtt a gailgorfiak köszöntöttek minket, utána pedig az esőnek köszönhetően nem a várva-várt vidámparkba, hanem Sinsheim-ba mentünk a Technika Múzeumba. Nagy élmény volt látni és kipróbálnia a technika vívmányait, és a végén beülni a 3D moziba.

Pénteken az egész napot Stuttgartban töltöttük a Mercedes Múzeumban. Remek és élményekkel teli nap volt.

A hétvégén a gyerekek a családoknál voltak, akik mindenben próbáltak a kedvükben járni.

Egy méhészeti bemutatóval zártuk a programjainkat, ahol egy-egy állomáson a gyerekek megtapasztalhatták, miként működik egy ilyen farm. Délután a búcsúünnepségen mindkét diákcsoport színvonalas műsorral búcsúzott, bízva abban, hogy ősszel viszont látják egymást.

A diákok egész héten át szorgalmasan vezették a naplójukat, minden napról beszámoltak, és az újonnan tanult szavakat is lejegyzetelték. Ebben a partnerük volt a segítségükre. Remélem mindenkinek élménydús, hasznos, eredményes, és felejthetetlen volt ez az egy hét.

Köszönetet szeretnénk mondani Budai István polgármester úrnak, a gaildorfi Bürgerstiftungnak, a Szülőknek, és mindenkinek, akik ismét nagylelkűen támogatták az egész cserekapcsolatot.

Pappné Polacsek Orsolya és Burjánné Heinisch Diana

szervező-tanár