A COMP-REND Kft és a PERIVA Kulturális Egyesület gróf Széchenyi István születésének 230. évfordulója alkalmából „Haza és haladás” címmel országos programsorozatot tervezett az MTA Könyvtár és Információs Központ és az SZTE Klebelsberg Könyvtára támogatásával.

A programsorozat nyitó eseménye az “Az én Széchenyim” jeligéjű rajzpályázat 12-18 éves diákok számára, amelynek témája Széchenyi személyéhez vagy életművéhez kapcsolódik. A pályaművek első elbírálására február végén kerül sor. A döntőbe bejutóktól az eredeti műveket fogják kérni.
Az országos szintű rajzpályázaton a Budajenői Általános Iskola néhány tehetséges tanulója, kis rajzcsoportunk tagjai örömmel vesznek részt.
Pályázóink:
Rack András 5. osztály - Egy karakteres ember családi címerével, akvarell. papír
Nagy Botond 5.osztály - Széchenyi fejlesztései. Haladás és Alkotás. Ceruza, akvarell, papír
Farkas Enikő 6.a osztály- Széchenyi korában. Guas, akril, karton
Ozsváth Szonja 6.a osztály - Széchenyi vonata befut. Gvas, papír
Mészáros Lili 7. osztály - Lánchíd színesen. Kaparásos technika, karton
Jekl Bernadett 7. osztály - Széchényi vonata érkezik, ceruza, papír
Kókai Boglárka 8.a - Alkonyi Lánchíd. Akvarell, papír

Pályázati anyagukat iskolánk honlapján most tesszük közzé. Munkájukhoz sok sikert kívánunk!

P. L. rajztanár