Örömteli, hogy tavasszal évről-évre hírt adhatunk a budajenői iskolások sikereiről.

A természettudományos versenyeken ebben a tanévben is szép eredmények születtek.

A magas színvonalú Hevesy György Kárpát-medencei Kémia Verseny iskolai fordulójában a hetedik osztályosok között 1. helyezést ért el Dobay Botond Csaba, őt követi holtversenyben a két 2. helyezett, Skapér Zsigmond és Vágó Balázs, majd a 3. helyezett Jekl Bernadett. A megyei fordulóban az első és a második helyezett diákok képviselik iskolánkat március végén.

A nyolcadik évfolyamos tanulók számára kiírt XXXI. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny iskolai fordulójába tizenháromhárom lelkes diákunk jelentkezett, közülük a második fordulóba jutott: Bartha Ábel 8. a osztályos tanuló. Sikere példa nélküli, hiszen az elmúlt tíz évben egyetlen budajenői iskolásnak sem adatott meg.

Gratulálunk a budajenői diákoknak, és felkészítő tanáruknak, Gulácsiné Kozma Sarolta tanárnőnek az eddigi eredményekhez, és további sikereket kívánunk!

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulójában 16 (!) csapatban, összesen 60 tanulónk vetélkedett február 5-én. A 3-4 fős csapatoknak közös munkával 60 perc alatt kellett egy 13 feladatból álló tesztet megoldani, és online beküldeni. A legjobb eredményt elérő csapatok közül díjazott lett, megyei 5. helyezésével, a 8. a osztály „Jonatán alma” csapata.
Gratulálunk!

Évfolyam  Csapatnév  Csapattagok Helyezés Felkészítő tanár