Április 22- én 8 órakor az iskola parkolójában kis csapat szállt fel egy buszra, 26 gyerek és 3 kísérő: Márti néni, Timi néni és Roland bácsi. A 4. osztály készülődött arra a kirándulásra, amelyet az önkormányzattól kapott, jutalmul a március 15- ei műsor megrendezéséért. Már előző nap kaptunk a látnivalókról egy kis ízelítőt egy érdekes előadás keretében Attila bácsi (Bozzai Attila) jóvoltából, aki ráadásul az úton is velünk tartott.

Az idő remek volt. Bábolnán Zsolt bácsi (Asbóth Zsolt) várt bennünket. Először a Lovasmúzeumot néztük meg majd a Ménesbirtok következett. Zsolt bácsi előadása igazán érdekes volt. A lovak elbűvölték a gyerekeket, a Kocsimúzeumban pedig még igazi kocsikra is felülhettek. A délelőtt hamar elrepült, úgyhogy irány Komárom!

A Monostori Erőd hatalmas volt, kész labirintus! Próbáltunk eltévedni, ami majdnem sikerült is! Megnéztünk egy halászati kiállítást, majd jól elfáradva indultunk haza.

A kirándulás remekül sikerült, sokat láttunk, tanultunk és szép emlékekkel gazdagodtunk. Köszönjük szépen!

4. osztály