Szeretettel köszöntöm az Olvasókat a 2021-2022-es tanév elején!

Mint minden kezdet, ez az idei tanév is jórészt attól függ, mennyi mindent tudtunk az előző évben elérni a nevelés terén, a tanítás során, hány kimüvelt emberfőt és mennyi szép élményt tudtunk átadni gyerekeinknek.

Az elmúlt tanév sok nehézsége ellenére is a tanévben személyes jelenlétű oktatás folyt. A szigorúan betartott járványügyi szabályok hatására alacsony volt az intézményünket ért megbetegedés. Köszönöm a tanulóinknak, szüleiknek, a tantestületnek és valamennyi nevelést segítő kollégámnak az együttműködést és a munkájukat!
Külön köszönöm Budai István Polgármester Úrnak az egész éves támogatását! Bár az iskolánkat nem az Önkormányzat tartja fent, Polgármester Úrhoz mindig fordulhattam örömeimmel és gondjaimmal. Rendszeresen segítséget, anyagi és egyéb elismerést, támogatást is kaptunk.

A nyári szünetben is sok jó dolog történt. A Budakörnyéki Egészségnevelés Program "Lépéssel nyerhetsz" pályázatában a Budajenői Általános Iskola első helyezést ért el.
Diákjaink, szüleik és a kedves Budajenői lakosok is csatlakoztak a kihíváshoz, melyben több, mint 20 ezer kilométert gyűjtöttünk. A főnyeremény természetesen az egészségesebb élet, és az, hogy sokaknál a program után is rendszeressé vált a gyaloglás és a futás.
Mindemellett a SZISZ 200.000 forintnyi Decathlon utalványt is kapott, melyet játékokra, sporteszközök vásárlására fordít majd.
A nyár folyamán megszépültek tantermeink, folyosóink és az iskolatitkári iroda is. Mindenhol frissen festett terek és nagyrészt felújított ajtók várják a diákokat. Az iskolaudvar játékai is újra lettek festve. Köszönöm Németh László intézményvezető-helyettes úrnak a munkák megszervezését és felügyeletét a nyári szünet ideje alatt is. Köszönöm a takarítók és a gondnokunk munkáját is.
Személyi változások az iskolában: 2021.08.16-tól Intézményvezetői kinevezésem után első számú intézményvezető-helyettes lett: Bogáti Beatrix tanárnő.
Büszkén mondhatom, hogy a Budajenői Iskola tantestülete állandó és az összes tantárgyat szakos kolléga tanítja. De persze nálunk is vannak változások: édesanyák lesznek a kolléganők vagy nyugdíjba vonuló kollégák miatt.
A nyári időszak végén már tantestületi értekezleten mutattam be új kollégáinkat.
Szabados-Csiszár Katalin iskolatitkárt, Hudák Istvánné Ági nénit biológia-földrajz szakos tanárt, Fekete Tímea tanítónőt és napközis nevelőt.

Kívánok az elkövetkező tanévre: jó egészséget, kitartást, eredményes munkát!