A 6. a osztály és osztályfőnökük, Gulácsiné Kozma Sarolta régi álma vált valóra, amikor június 8-án lehetőségük nyílt, hogy evezésben mérjék össze erejüket a 6.bésekkel.

Kóródi Kristóf tanár úr szívesen csatlakozott osztályával, így együtt vonatoztak el Agárdra, hogy együtt vízre szálljanak. Kánikula volt, ezért senki sem ijedt meg, ha egyszer-egyszer a víz rá fröccsent az előtte ülő evezőlapátjáról, a cél az volt, hogy a hajó minél gyorsabban haladjon. Ehhez viszont ugyanabban az ütemben kellett evezni mindenkinek. Az osztályok közötti verseny először döntetlennel, majd végül a 6. b osztály győzelmével végződött. A vesztesek néhány centiméterrel maradtak le, ezért kicsit szomorúak voltak, de a jégkrémezés után már ők is vidámabban indultak a Gárdonyi Géza Emlékházhoz. Itt sok érdekességet tudtak meg a híres író életéről, és az egri vár makettjét is tanulmányozhatták, amelyet lelkes helyi fiatalok készítettek. Jövőre talán egy visszavágót terveznek.